SPRAWOZDANIA PARAFIALNEJ RADY
Sprawozdanie nr 15
Sprawozdanie nr 6
z posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego
w roku duszpasterskim 2021/2022
W dniu 21 marca 2022 roku w domu parafialnym odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD) parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim 2021/2022.
W posiedzeniu uczestniczyli:
- Andrzej Nowara – proboszcz, przewodniczący PRD
- Adam Bartnik
- Dorota Hadam
- Ireneusz Kominek
- Jan Krawczyk
- Andrzej Krupiński
- Barbara Labus
- Bogusław Meiksner
- Mariusz Podraza
- Janina Poliwoda
- Halina Zdebel
Nieobecnych było: 7 nominalnych członków rady
Przebieg posiedzenia:
- Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa brewiarzowa.
- Przewodniczący Rady powitał zebranych, a następnie odczytał sprawozdanie nr 5, z poprzedniego posiedzenia Rady. Obecni na spotkaniu członkowie Rady nie wnieśli do sprawozdania uwag ani poprawek.
- W części formacyjnej ksiądz Proboszcz poruszył temat trwającej wojny w Ukrainie, której konsekwencje widzimy na co dzień. Przypomniał o zaplanowanym na 25 marca w Kościele Katolickim akcie poświęcenia przez papieża Franciszka narodu Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie – w łączności z Ojcem Świętym – we wszystkich krajach i diecezjach świata zostanie dokonany ten sam akt. W Polsce nastąpi to we wszystkich kościołach o godz. 17.00, a ponadto zostaną odprawione Msze św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. Źródłem tego wydarzenia są objawienia fatimskie, a konkretnie III objawienie. Podczas ukazania się w Fatimie w 1917 r. Matka Boża prosiła dzieci, żeby poświęcić Rosję Jej Niepokalanemu Sercu. Wyjaśniała, że „jeśli Rosja nawróci się, zapanuje pokój, jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła”. W 1929 roku po raz kolejny objawiła się Matka Boża jedynej żyjącej wizjonerce, jaką była przebywająca w zakonie siostra Łucja. W orędziu po raz kolejny wybrzmiały słowa Matki Bożej „jeżeli Rosja nawróci się, to nastanie pokój. Jeżeli nie, rozpowszechni ona swe błędy po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła Świętego. Ojciec Święty będzie cierpiał, wiele narodów zostanie zniszczonych”. Niestety kolejni papieże nie wypełnili prośby o poświęcenie Rosji. Wreszcie 25 marca 1984 r. Jan Paweł II w duchowej jedności ze wszystkimi biskupami świata (uprzednio do tego wezwanymi) w Bazylice św. Piotra zawierzył NSM świat i inne narody wymienione przez Maryję. Do modlitwy dołączyło również pięciu patriarchów prawosławnych (spoza Związku Radzieckiego).
Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę, rozpoczęta 24 lutego br., dla papieża Franciszka stała się nie tylko okazją do wielokrotnych apeli o pokój oraz działań dyplomatycznych, ale stała się także wezwaniem do ponownego ofiarowania Rosji – tym razem wraz z krwawiącą Ukrainą – Niepokalanemu Sercu Maryi. Dokona tego osobiście Franciszek 25 marca br. o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Rzymie w łączności ze wszystkimi diecezjami na świecie. A w Fatimie, w tym samym dniu, Rosję poświęci Niepokalanemu Sercu Maryi jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.
- Niektórzy radni przekazali, że pojawiają się inicjatywy różnych wspólnot Kościoła, aby uroczystościom towarzyszyły 24 godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Proboszcz wyraził pragnienie, aby nie zabrakło wiernych naszej parafii uczestniczących w tym wydarzeniu.
- W dalszej części spotkania przewodniczący PRD przedstawił aktualną sytuację, potrzeby i funkcjonowanie rodziny z Ukrainy, która przebywa w domu parafialnym. Kobiety podjęły już pracę, a dziecko uczęszcza do przedszkola. Ksiądz proboszcz podkreślił, że w parafii znalazło się sporo osób, które angażują się w bieżącą i systematyczną pomoc przebywającym na terenie naszej parafii uchodźcom.
- Następnie ksiądz Andrzej Nowara przypomniał, że delegatem parafii do dekanalnego zespołu synodalnego jest kandydat Rady Parafialnej – Mirosław Kolon. Niestety z powodu choroby pan Kolon nie mógł uczestniczyć w posiedzeniu dekanalnego zespołu synodalnego.
- Proboszcz przekazał również, że ankieta synodalna przygotowana przez sekretarza PRD – Bogusława Meiksnera została powielona w 100 egzemplarzach i pobrana przez wiernych. Niestety dotychczas jakikolwiek wypełniony egzemplarz ankiety nie został zwrócony. W związku z powyższym członek PRD p. Ireneusz Kominek zobowiązał się do stworzenia ankiety w formie elektronicznej w celu umieszczenia na stronach internetowych parafii.
- W kolejnej części spotkania ksiądz Andrzej poinformował zebranych o zamknięciu działającej od niedawna jadłodzielni z przyczyn nie leżących po stronie parafii.
- Na posiedzeniu poruszono także kwestię szkód górniczych. Ksiądz proboszcz przedstawił dotychczasowe działania w zakresie prac remontowych kościoła. Podpisano umowę z PGG na wykonanie projektu remontu. Za realizację tej umowy jest aktualnie odpowiedzialna SRK (Spółka Restrukturyzacji Kopalń). Termin wykonawstwa upływa z końcem roku.
- Ksiądz proboszcz zapowiedział parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku trwać będą od 3 kwietnia. Prowadzącym będzie ks. Witold Kania.
- Przewodniczący PRD przekazał również, że od września 2022 Szkoła Podstawowa nr 16 będzie podlegać parafii Świętej Barbary w Bykowinie.
- W najbliższą sobotę tj. 26 marca o godzinie 15.00 w domu parafialnym odbędzie się integracyjne dla rodzin uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii. Członkowie PRD zostali zachęceni do zaangażowania się w organizację.
- Na końcu spotkania radni ustalili harmonogram posług na kolejne niedziele. (zał. 1.)
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz przyjęciem błogosławieństwa.
O terminie i temacie następnego zwyczajnego posiedzenia rady jej członkowie i parafianie zostaną powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem w formie ogłoszenia.
Na tym sprawozdanie zakończono
Sekretarz: Dorota Hadam
Przewodniczący PRD: ks. Andrzej Nowara, proboszcz
Sprawozdanie nr 14
Sprawozdanie nr 5
z posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego
w roku duszpasterskim 2020/2021
W dniu 23 listopada 2021 roku w domu parafialnym odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD) parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim 2021/2022.
W posiedzeniu uczestniczyli:
- ks. Andrzej Nowara – proboszcz, przewodniczący PRD
- Natalia Adamczyk
3. Adam Bartnik - Dorota Hadam
5. Ireneusz Kominek
6. Jan Krawczyk
7. Andrzej Krupiński
8. Barbara Labus
9. Bogusław Meiksner
10. Mariusz Podraza
11. Janina Poliwoda
Nieobecnych było: 7 nominalnych członków rady
Przebieg posiedzenia:
- Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa brewiarzowa.
- Przewodniczący Rady powitał zebranych, a następnie odczytał sprawozdanie
z nr 4, z poprzedniego posiedzenia Rady. Obecni na spotkaniu członkowie Rady nie wnieśli do sprawozdania uwag ani poprawek. - W części formacyjnej ksiądz Proboszcz odczytał treść Okólnika synodalnego nr 1 kurii katowickiej, dotyczącego organizacji dekanalnych zespołów synodalnych oraz wyboru do nich przedstawicieli poszczególnych parafii, w tym innych grup, instytutów i stowarzyszeń. Okólnik określał również sposób, harmonogram i miejsce przeprowadzenia szkoleń dla członków zespołu i zobowiązywał proboszczów wraz z radami parafialnymi do wyboru przedstawicieli parafii do dekanalnego zespołu synodalnego.
- Po zapoznaniu się z wytycznymi dotyczącymi tworzenia dekanalnego zespołu synodalnego członkowie rady przystąpili do próby wyłonienia ze swojego składu parafialnego delegata do dekanalnego zespołu synodalnego. Niestety Radzie nie udało się znaleźć i wybrać delegata wyrażającego zgodę na reprezentowanie parafii w zespole synodalnym. Przekazano księdzu Proboszczowi kilka nazwisk osób, które nie brały udziału w obecnym posiedzeniu Rady lub niebędących jej członkami, celem próby skontaktowania się z nimi i zapytania o możliwość podjęcia funkcji określonej w Okólniku synodalnym. Ksiądz Proboszcz zadeklarował, że
w przypadku znalezienia kandydata poinformuje o tym członków Rady poprzez sekretarza,
a w przypadku braku chętnych, przekaże stosowną informację do Dziekana. - W dalszej części posiedzenia ksiądz Proboszcz przekazał informacje dotyczące rozpoczynającego się adwentu, w tym przygotowywanych rorat. Poinformował także Radę
o rozpoczynającym się okresie duszpasterskich odwiedzin kolędowych i związanych z tym planach. Przewodniczący poinformował także, że ponieważ nikt nie zgłosił akcesu do zespołu przygotowawczego Misji w naszej parafii, planowanych na rok 2023; takie przygotowania będą się toczyć na razie w gronie duszpasterzy. - W ramach wolnych wniosków zachęcono zebranych do zaangażowania się w trwający proces synodalny. Jego etap diecezjalny, w którym uczestniczą parafie i dekanaty oraz inne grupy i stowarzyszenia wiernych, będzie trwał do maja 2022 roku. Zwrócono też uwagę, że wspomniane przygotowanie misji w dużym stopniu pokrywa się, co do idei Duchowego przebudzenia Kościoła i stworzenia platform jego dialogu wewnętrznego i dialogu ze światem; z propozycjami i założeniami trwającego synodu, co warto przemyśleć
i stosownie wykorzystać. Sekretarz rady zadeklarował gotowość przygotowania prostej ankiety synodalnej możliwej do kolportowania w czasie odwiedzin kolędowych lub do innego udostępniania chcącym się wypowiedzieć anonimowo parafianom, co zostało zaakceptowane przez Radę i przyjęte przez jej Przewodniczącego. - Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz przyjęciem błogosławieństwa.
O terminie i temacie następnego zwyczajnego posiedzenia rady jej członkowie i parafianie zostaną powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem w formie ogłoszenia.
Na tym sprawozdanie zakończono
Sekretarz: Bogusław Meiksner
Przewodniczący PRD: ks. Andrzej Nowara, proboszcz
Sprawozdanie nr 13
SPRAWOZDANIE NR 4
z posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim2020/2021
W dniu 03 listopada 2021 roku w domu parafialnym odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej(PRD) parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim 2020-2021.
W posiedzeniu uczestniczyli:
- Andrzej Nowara – proboszcz, przewodniczący PRD
- Adam Bartnik
- Dorota Hadam
- Ireneusz Kominek
- Jan Krawczyk
- Andrzej Krupiński
- Barbara Labus
- Bogusław Meiksner
- Janina Poliwoda
Nieobecnych było: 8 nominalnych członków rady
PRZEBIEG POSIEDZEN:
- Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa
- Przewodniczący Rady powitał zebranych, a następnie odczytał sprawozdanie z poprzedniego posiedzenia Rady.Obecni na spotkaniu członkowie Rady nie wnieśli do sprawozdania uwag ani poprawek.
- W części formacyjnej ksiądz Proboszcz wprowadził w tematykę nadchodzących uroczystości beatyfikacyjnych ks. Jana Franciszka Machy, które odbędą się 20 listopada w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Wydarzenia te najprawdopodobniej poprzedzi list arcybiskupa zachęcający do udziału w tych obchodach. Proboszcz podkreślił, że zainteresowanie udziałem wśród wiernych jest duże. Wydarzenie będzie transmitowane w telewizji.
- W części problemowej ksiądz Nowara przypomniał, że trwają przygotowania do misji w parafii. Zachęcił do dzielenia się pomysłami, co do organizacji.
- W ostatnim okresie odbyło się liczenie wiernych w parafii. Wynika z niego, że w niedzielnej mszy świętej uczestniczy około 1600 osób, co stanowi około 60% liczby uczestniczących w Eucharystii przed pandemią. Ksiądz proboszcz podkreślił, że parafia liczy obecnie około 12.000 wiernych, zatem uczestnicy niedzielnej mszy św. to obecnie około 15% parafian. Cieszy spostrzeżenie, że przybywa uczestniczących we mszy dzieci.
- Nadal obowiązują ograniczenia liczby osób uczestniczących w nabożeństwach – jest to
75 % obłożenia kościoła (nie wliczając zaszczepionych). - Proboszcz podjął także temat zbliżających się odwiedzin duszpasterskich. Według SANEPIDu nie ma przeszkód do organizacji kolędy w tradycyjnej formie przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przygotowywany jest plan odwiedzin. Proboszcz podkreślił, że tradycyjna kolęda będzie okazją do uaktualnienia stanu parafii. W związku z trwającą pandemią z myślą o lepszym dotarciu z informacją o przywróceniu tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zaproponowano, by przygotować kartki informacyjne o terminie kolędy i poprosić chętnych wiernych o zamieszczenie tej informacji w miejscach zamieszkania.
- Ksiądz Nowara podzielił się też pomysłem dotyczącym powstania przy naszej parafii jadłodzielni. Ma się ona znajdować w przedsionku dawnego domu katechetycznego (naprzeciw zakrystii) i będzie dostępna w godz. 8.30 – 16.00 w okresie zimowym. Będzie można w niej zostawiać artykuły spożywcze w oryginalnych opakowaniach i z dłuższym terminem ważności. Potrzebujący będą mogli przyjść i skorzystać z darów tam pozostawionych. Jadłodziejnia ma zastąpić niedziałającą już przy parafii kuchnię dla potrzebujących.
- W ramach wolnych wniosków przypomniano o trwającym Synodzie Kościoła. Zapytano księdza proboszcza o wydarzenia w parafii, które będą wpisywać się w etap diecezjalny synodu. Ksiądz Andrzej zapowiedział, że temat Synodu będzie omawiany po uroczystościach beatyfikacyjnych ks. Machy.
- W krótkiej dyskusji podkreślono, że planowane w naszej parafii misje święte wpisują się w założenia Synodu. Obecni członkowie PRD nakreślili, że konieczne jest zastanowienie się nad problemem dotarcia do tych wiernych, którzy nie są aktywni w kościele.
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz przyjęciem błogosławieństwa.
O terminie i temacie następnego zwyczajnego posiedzenia rady jej członkowie i parafianie zostaną powiadomieni zodpowiednim wyprzedzeniem w formie ogłoszenia.
Na tym sprawozdanie zakończono
Sekretarz: Dorota Hadam
Przewodniczący PRD: ks. Andrzej Nowara, proboszcz
Sprawozdanie nr 12
Sprawozdanie nr 3
z posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim 2020/2021
W dniu 07 września 2021 roku w domu parafialnym odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD) parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim 2020-2021.
W posiedzeniu uczestniczyli:
1. ks. Andrzej Nowara – proboszcz, przewodniczący PRD
2. ks. Piotr Jadczak
3. Natalia Adamczyk
4. Adam Bartnik
5. Dorota Hadam
6. Ireneusz Kominek
7. Jan Krawczyk
8. Andrzej Krupiński
9. Barbara Labus
10. Bogusław Meiksner 11. Mariusz Podraza
12. Janina Poliwoda
13. Małgorzata Stygienko
Nieobecnych było: 5 nominalnych członków rady
Przebieg posiedzenia:
1. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa brewiarzowa.
2. Przewodniczący Rady powitał zebranych, a następnie odczytał sprawozdanie z poprzedniego posiedzenia Rady. Obecni na spotkaniu członkowie Rady nie wnieśli do sprawozdania uwag ani poprawek.
3. W części formacyjnej ksiądz Proboszcz przywołał 27 punkt Adhortacji Apostolskiej papieża Franciszka EVANGELII GAUDIUM:
„Marzę o wyborze misyjnym, zdolnym przemienić wszystko, aby zwyczaje, style, rozkład zajęć, język iwszystkie struktury kościelne stały się odpowiednim kanałem bardziej do ewangelizowania dzisiejszego świata niż do zachowania stanu rzeczy. Reformę struktur, wymagającą odnowy duszpasterskiej, można zrozumieć jedynie w tym sensie: należy sprawić, by stały się one wszystkie bardziej misyjne, by duszpasterstwo zwyczajne we wszystkich swych formach rozszerzało swój zasięg i było bardziej otwarte, by doprowadziło zaangażowanych w nie ludzi do przyjęcia stałej postawy «wyjścia» i w ten sposób sprzyjało udzieleniu pozytywnej odpowiedzi ze strony tych wszystkich, którym Jezus ofiaruje swoją przyjaźń. Jak mówił Jan Paweł II do biskupów Oceanii: «wszelka odnowa
Kościoła musi mieć misję jako swój cel, by nie popaść w pewnego rodzaju kościelne zamknięcie się w sobie»”.
Zebrani rozważyli przytoczone słowa pod kątem pytań o charakter misyjny Kościoła oraz o bycie chrześcijaninem-misjonarzem tu i teraz. Odnieśli się także do przedstawionego już na poprzednim posiedzeniu projektu organizacji Misji w naszej parafii w perspektywie 2023 roku. Jednomyślnie zebrani zgodzili się, co do tego, że Misje takie nie mogą co do formy nawiązywać do tradycyjnych rekolekcji parafialnych, a ich treścią musi być próba ewangelizacji odniesiona do wszystkich parafian oraz tych, którzy są z różnych przyczyn poza parafialną wspólnotą.
4. Podjęto decyzję, że do przygotowania zamierzonych Misji zostanie powołany zespół składający się z kilku członków rady osobiście wyrażających chęć i gotowość pracy w takim gremium. Ksiądz Proboszcz poinformował, że czeka na zgłoszenia kandydatów, a po powołaniu zespołu niezwłocznie się z nim spotka, by omówić konieczne do przygotowania przedsięwzięcia.
5. W części problemowej posiedzenia członkowie rady ustalili, że posługi liturgiczne na Mszy Świętej niedzielnej o godzinie 9.00 zostaną przyporządkowane poszczególnym grupom, tj.:
I niedziela miesiąca – rada parafialna
II niedziela miesiąca – domowy Kościół III niedziela miesiąca – krąg liturgiczny IV niedziela miesiąca – Rycerze Kolumba
6. W ramach wolnych wniosków przypomniano zebranym o rozpoczynającym się Synodzie Kościoła o synodalności oraz o miejscu parafii w pierwszym etapie drogi synodalnej. Poinformowano również o propozycjach wykładowych i formacyjnych Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej naszej archidiecezji. Innych wniosków nie zgłoszono.
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz przyjęciem błogosławieństwa.
O terminie i temacie następnego zwyczajnego posiedzenia rady jej członkowie i parafianie zostaną powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem w formie ogłoszenia.
Na tym sprawozdanie zakończono
Sekretarz: Bogusław Meiksner
Przewodniczący PRD: ks. Andrzej Nowara, proboszcz
Sprawozdanie nr 11
Sprawozdanie nr 2
z posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego
w roku duszpasterskim2020/2021
W dniu 16 czerwca 2021 roku w domu parafialnym odbyło się drugie posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD) parafii Św. Wawrzyńca i Antoniego w roku duszpasterskim 2020-2021.
W posiedzeniu uczestniczyli:
- ks. Andrzej Nowara – proboszcz, przewodniczący PRD
- Natalia Adamczyk
3. Adam Bartnik - Dorota Hadam
5. Ireneusz Kominek
6. Jan Krawczyk
7. Andrzej Krupiński
8. Barbara Labus
9. Mariusz Podraza
10. Janina Poliwoda
11. Sabina Zdebel
Nieobecnych było: 7 nominalnych członków rady
Przebieg posiedzenia:
- Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa brewiarzowa.
- Przewodniczący Rady powitał wszystkich obecnych, a następnie odczytał sprawozdanie z poprzedniego posiedzenia Rady. Obecni na spotkaniu członkowie Rady nie wnieśli do sprawozdania uwag ani poprawek.
- W części formacyjnej ksiądz Proboszcz, omówił wpływ czasu pandemii na życie parafii. Podzielił się własnymi spostrzeżeniami i odczuciami z minionego okresu. W opinii proboszcza aktualne obostrzenia i wprowadzone limity sprawiły, że jest to trudniejszy czas ze względu na organizację – dostęp do uczestnictwa we mszach czy nabożeństwach. W pierwszej fali pandemii wszyscy mieli zamknięty dostęp do uczestnictwa, w okresie świątecznym, gdy trzeba było restrykcyjnie przestrzegać limitów często dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji, trudności z dyscypliną u wiernych, niepotrzebnych negatywnych emocji u wiernych, którzy winą czasem obarczali Kościół.
- Ksiądz proboszcz podkreślił i wyraził wdzięczność za wszelkie przejawy życzliwości w tym trudnym okresie. Wskazał, że zdecydowanie, wzrosła ofiarność parafian. Spora grupa wiernych systematycznie przekazuje ofiary na konto parafialne. Niestety, z uwagi na zmniejszenie liczby parafian regularnie uczestniczących w mszach świętych, wpływy z ofiar są obecnie dużo niższe niż przed pandemią. Wpływy z ofiar składanych podczas mszy nie są w stanie zabezpieczyć wydatków parafii, w dużej mierze parafia funkcjonuje dzięki wpływom z opłat cmentarnych. Okres pandemii odcisnął także piętno na życiu duchowym wiernych, a szczególnie na dzieciach. Proboszcz przytoczył przykład dzieci pierwszokomunijnych, które z powodu pandemii przystąpiły do pierwszej komunii świętej dopiero we wrześniu, wcześniej uczestniczyły one w mszach głównie w domu, a nie w kościele.
- W dalszej części spotkania ksiądz proboszcz poprosił zebranych o wstępne pomysły dotyczące przeprowadzenia misji świętych w parafii.
Przypomniał, że ostatnie w naszej parafii odbyły się 12 lat temu.
Celem misji jest dotarcie z ewangelią do tych, których w kościele na co dzień nie ma. To na tych osobach powinno nam najbardziej zależeć, by na nowo odkryły one drogę do Boga i otwarły się na zbawienie.
Członkowie parafialnej rady duszpasterskiej spontanicznie podzielili się pomysłami w kwestii organizacji misji. Zaproponowano między innymi, by wydarzenie to było spektakularne, by poruszało serca, by było prowadzone w duchu Nowej Ewangelizacji. Stwierdzono zgodnie, że warto, aby zaangażować osoby, które podzielą się z wiernymi świadectwem swojego życia.
Pan Ireneusz Kominek zwrócił uwagę na fakt, że planując takie przedsięwzięcie, należy uświadomić sobie, do kogo skierować działania, by dotrzeć do jak największej liczby osób.
Podkreślono także, że warto zainwestować w takich ludzi (zaangażowanych w organizację), którzy zrobią to w sposób sprawdzony.
Rozważano także utrudnienia w organizacji – ograniczenia związane z ochroną danych w razie próby dotarcia do poszczególnych osób z zaproszeniami, niewiedza czy odbędą się przyszłe odwiedziny kolędowe, które mogłyby ułatwić bezpośrednie dotarcie do parafian.
Ksiądz proboszcz poprosił, aby czas wakacji wykorzystać na modlitwę w sprawie misji oraz przemyślenie ich koncepcji i formuły.
- Członkowie rady w ramach wolnych wniosków nie zgłosili dodatkowych uwag i tematów do omówienia. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz przyjęciem błogosławieństwa.
- O terminie i temacie następnego zwyczajnego posiedzenia rady jej członkowie i parafianie zostaną powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem w formie ogłoszenia.
Na tym sprawozdanie zakończono
Sekretarz: Dorota Hadam
Przewodniczący PRD: ks. Andrzej Nowara, proboszcz